Cookies management by TermsFeed Generator Kalendář Panoptikon

Panoptikón 2024

Originální kalendář právě v prodeji

bezkonkurenční digitální ofsetový tisk

limitovaná edice - pouze 366 ks

formát A3 (42 x 30 cm)

Koupit kalendář Právě v prodeji

Panoptikón 2024

Nový kalendář s názvem PANOPTIKÓN 2024 navazuje na loňský úspěšný projekt autorské dvojice Petr Blažo, Richard Polzer a olomoucké tiskárny PROPERUS, s.r.o.

V minulém roce jsme získali několik ocenění v soutěžích „Kalendář roku 2023“ kde porotci ohodnotili nejen vtipné propojení obrazu a textu, ale bylo nám také uděleno první místo v kategorii digitální tisk.

Nový kalendář vychází v limitované edici i s podpisem autorů, letos však v počtu 366 kusů, jak tomu jednou za čtyři roky bývá.

Věříme, že i tentokrát náš kalendář dokáže zaujmout a pobavit svým neotřelým způsobem hledání štěstí, lásky a pohody v „obyčejném životě“ kterému se nevyhýbají ani křivdy a zklamání.

Zakoupením podpoříte dobrou věc

Kromě samotného uspokojení z tvorby jsme se rozhodli podpořit ziskem z prodeje kalendářů Dětský domov ŠANCE v Olomouci. Chceme se rozdělit o pocit radosti nejen se všemi příznivci kalendáře, ale i tam, kde je radosti nejvíce zapotřebí.

Po dohodě s panem ředitelem Mgr. Daliborem Křepským bude výtěžek použitý na podporu sportu, konkrétně lyžarského výcviku dětí domova.

Koupit kalendář

Formát A3 - kvalitní papír, kvalitní tisk

Pro tisk kalendáře jsme použili to nejlepší, co máme k dispozici - bezkonkurenční digitální ofsetový tisk na stroji HP Indigo 7600. Výtisky z tohoto stroje jsou opravdu bezchybné, barvy jsou brilantní a tisk perfektně ostrý.

Aby byl celkový dojem z kalendáře dokonalý, použili jsme také velmi kvalitní papír z rodinné italské papírny Fedrigoni - konkrétně Acquerello Avorio v gramáži 240g/m2. Tento karton je vyroben z ekologicky šetrné buničiny ECF s certifikací FSC®, je bez povrchové úpravy, s oboustrannou linkovou strukturou a probarven do odstínu slonové kosti. Díky tradičnímu způsobu výroby odléváním buničiny na sítu získává papír vyšší pevnost (vlákna nejsou poškozena, jako u ražených kartonů) a texturu, která velmi připomíná ruční papír. Volba materiálu i použité technologie podtrhují kvalitu tohoto díla.

Minulý kalendář Aktuální kalendář 2024

2023

2024

Koupit kalendář

Autoři:

Petr Blažo

Talentovaný a zkušený výtvarník specializující se zejména na kresbu. Zabývá se však i dalšími výtvarnými technikami, které aktivně ve své tvorbě používá. Současně je také zakladatel a lektor studia Petrart v Olomouci.

Richard Polzer

Člen Obce spisovatelů věnující se zejména tvorbě povídek. V literárních soutěžích získal několik ocenění za svou prozaickou tvorbu, například čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka za knihu „Jen jediné přání“.

Ocenění kalendáře

1. místo - Ilustrace
(M.I.P. Group, a.s.)

1. místo - Digitální tisk
(Digirama s.r.o.)

3. místo - Kvalita tisku a celkové zhotovení
(Digirama s.r.o.)

S kalendářem Panoptikon 2023 jsme se zúčastnili dvou soutěží o cenu kalendář roku. V Praze na mezinárodní soutěži pořádané M.I.P. Group, a.s. jsme získali v kategorii nástěnný kalendář první místo za ilustraci. Porotci ohodnotili zejména „vtipné propojení obrazu a textu“. www.kalendarroku.cz/last/index-soutez/

V Brně na soutěži o kalendář roku vyhlášené Digirama s.r.o jsme se umístili dvakrát. V kategorii Kvalita tisku a celkové zhotovení jsme získali místo třetí a v kategorii Digitální tisk to bylo první místo.

Kategorie Digitální tisk se ujal Jiří Košťal ze společnosti Heidelberg CZ & SK, který první místo udělil kalendáři Panoptikón 2023, protože naděluje úsměv pro každý den.

„Za mě uděluji první místo kalendáři Panoptikón, který je plnobarevný, pestrý, veselý, zábavný a nejvíce mě bavil.“
Jiří Košťal

www.kalendarroku2023.cz Koupit kalendář

CO VŠECHNO UMÍME:

MÁTE NĚJAKÝ DOTAZ?
ÚvodProdukty Blog Poptávka Kontakt